پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / نمونه 2 درصدی از پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان

نمونه 2 درصدی از پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان

 

پایگاه عکس

پایگاه ملی اطلاعات رفاه ایرانیان حاوی اطلاعات مفیدی در مورد ابعاد مختلف اجتماعی-اقتصادی  شهروندان ایرانی است که می‌تواند برای اهداف مختلف مورد تحلیل و بررسی اندیشمندان، جامعه‌شناسان، اقتصاددانان و به طور کلی جامعه محققان کشور قرار گیرد. از سمتی دیگر، این پایگاه شامل اطلاعات محرمانه و خصوصی شهروندان است که نقض این حریم خصوصی، ممکن است تبعات جبران ناپذیری در زمینه اعتماد عمومی ایجاد نماید. معاونت رفاه اجتماعی به منظور ایجاد یک مصالحه میان 1- امکان دسترسی جامعه محققان به داده‌های پایگاه اطلاعات ایرانیان جهت انجام مطالعات تحقیقاتی و 2- حفظ حداکثری حریم خصوصی شهروندان ایرانی، اقدام به تهیه نمونه‌های 2 درصدی از اطلاعات موجود در پایگاه ملی اطلاعات رفاه ایرانیان نموده است. در این نمونه‌برداری‌ها سعی شده است که نکات زیر به صورت جدی مدنظر قرار گیرند.

·         نمونه‌برداری طبقه‌بندی شده: در این نوع از نمونه‌برداری، اطلاعات آماری (توزیعی) نمونه ایجاد شده منطبق بر اطلاعات آماری جامعه اولیه است. این امر سبب می‌شود که نتایج تحلیل‌های انجام شده بر روی نمونه آماری، قابلیت تعمیم به جامعه آماری اولیه را داشته باشد.

   ·      حفظ حریم خصوصی: جهت حفظ حریم خصوصی افراد، هیچ یک از ویژگی‌های شناسه‌ای (ویژگی‌هایی مانند کدملی، کدپستی، شماره موبایل، شماره شاسی ماشین و غیره که به صورت یکتا به یک فرد حقیقی اشاره می‌کنند) در فایل نمونه قرار داده نشده‌اند. این ویژگی‌های شناسه‌‌ای هیچ ارزش تحلیلی نداشته و هیچ‌گونه مشکلی برای تحلیل محققان ایجاد نمی‌نمایند.

لینک دانلود نمونه:

بخش اول

بخش دوم

لطفا بعد از دانلود هردو فایل را در یک مسیر کپی نمایید و بخش اول را از حالت فشرده خارج کنید.

 

لینک دانلود کمکی