تحلیل داده

داده‌کاوی علم تولید ارزش افزوده از میان داده‌های خام است. در تمامی بخش‌های این پروژه به فرآیند یکپارچه‌سازی داده‌های خام سازمان‌های مختلف پرداختیم. بعد از یکپارچه‌سازی و کیفیت‌سنجی داده‌های خام، با استفاده از متدهای داده‌کاوی می‌توان به تحلیل‌های مختلف بر روی داده‌های اولیه اقدام نموده و نتایج ارزشمندی را در اختیار مدیران قرار داد.
تحلیل داده

داده‌کاوی علم تولید ارزش افزوده از میان داده‌های خام است. در تمامی بخش‌های این پروژه به فرآیند یکپارچه‌سازی داده‌های خام سازمان‌های مختلف پرداختیم. بعد از یکپارچه‌سازی و کیفیت‌سنجی داده‌های خام، با استفاده از متدهای داده‌کاوی میتوان به تحلیل‌های مختلف بر روی داده‌های اولیه اقدام نموده و نتایج ارزشمندی را در اختیار مدیران قرار داد. این تحلیلها در سطوح مختلف بیان می‌شوند.

از جمله مهم‌ترین نمونه خروجیهای دادهکاوی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

    همکاری با سازمان امور مالیاتی برای معرفی ۳۰۰ هزار خانوار ثروتمند فاقد پرونده مالیاتی: بر اساس آزمون وسع و دارایی‌های خانوارهای ایرانی و تطبیق آن با داده‌های سازمان امور مالیاتی، این خانوارها شناسایی و به این سازمان معرفی شدند.

  •   تحلیل وضعیت افراد ممتاز در کنکور سراسری برای بنیاد نخبگان: بنیاد نخبگان وضعیت شغلی و اقامتی 20 هزار شاگرد اول کنکور در سال‌های مختلف را در اختیار این وزارتخانه قرارداد و برای اولین بار میزان صحیح مهاجرت و سایر اطلاعات نخبگان تحلیل شد.

    همکاری با وزارت علوم برای تحلیل بازار کار فارغ‌التحصیلان: وزارت علوم کد ملی فارغ‌التحصیلان دو دانشگاه را در اختیار این معاونت قرار‌ داد که با انطباق آن با داده‌های تامین اجتماعی، بازار کار رشته‌های مختلف تحلیل شد. وزارت علوم برای انجام تحلیل‌های بیشتر کد ملی کلیه فارغ‌التحصیلان را ارسال نموده‌است. نتیجه این تحلیل‌ها به صورت یک داشبورد مدیریتی نیز درآمده است.

 

۴ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۲۵
کد خبر : ۱۶۱,۳۶۴
کلیدواژه ها: تحلیل داده، پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید