فرآیند اصلی

پایگاه اطلاعاتی رفاه از تجمیع منابع داده‎ای مختلف تشکیل شده‌­است که هر منبع داده (دستگاه/ سازمان)، داده‎های حوزه خود را با ساختار مخصوص به خود تجمیع کرده­‌است. تجمیع مجدد این منابع داده، فرآیند پیچیده‎ای است که در ادامه کلیات آن توضیح داده خواهد ­شد.
فرآیند اصلی
پایگاه اطلاعاتی رفاه از تجمیع منابع داده‎ای مختلف تشکیل شده‌­است که هر منبع داده (دستگاه/ سازمان)، داده‎های حوزه خود را با ساختار مخصوص به خود تجمیع کرده­‌است. تجمیع مجدد این منابع داده، فرآیند پیچیده‎ای است که در ادامه کلیات آن توضیح داده خواهد ­شد.
به طور خلاصه پس از دریافت داده از هر منبع، داده‎ها در یک پایگاه اطلاعات اولیه (پایگاه اطلاعات خام) ذخیره می‎شوند و پس از این ذخیره‎سازی، کمیته منابع داده کلیه فیلدهای اطلاعاتی را به صورت دقیق بررسی می‎کند و بر اساس نیاز پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان فیلدهای مرتبط را جهت تجمیع در پایگاه­ داده اصلی به تیم تجمیع ارائه می‎دهد. در این مرحله شناسنامه فیلدها و منابع داده نیز تکمیل می‎گردد. پس از این مرحله، فرآیند تجمیع آغاز می‎گردد که شامل زیرفرایندهایی نظیر تمیزسازی داده‎ها، رفع مغایرت، یکپارچه‎سازی ساختار و... است. در نهایت داده‎های موردنظر بر اساس ساختار طراحی­‌شده رفاهی ذخیره می‎شود. شایان ذکر است از آن‏جا که کیفیت داده‎ها از اهمیت بالایی برخوردار است، فرایند کیفیت‌سنجی، در هر دو پایگاه ­داده (پایگاه اطلاعات خام و پایگاه اطلاعات اصلی) به طور مداوم انجام می‎شود. مدل شماتیک فرایند مذکور در شکل زیر نشان داده شده‌­است.

  فرایند اصلی-2

۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۸:۴۱
کد خبر : ۱۵۲,۶۵۴
کلیدواژه ها: فرآیند اصلی، تجمیع داده‌ها، پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید